Urządzasz dom letni? Z produktami Marina Maison osiągniesz odpowiedni poziom luksusu dla siebie i swoich gości


Dom letni to szczególne miejsce, które powinno być ostoją spokoju, świątynią odpoczynku i wygody, a także synonimem luksusu. Idealny dom wakacyjny to połączenie powyższych cech, które przejawiają się we wszystkich elementach wystroju wnętrza, oraz w gustownym ich zestawieniu w spójną aranżację. W powyższym artykule doradzamy, jak stworzyć elegancki, luksusowy, wygodny oraz funkcjonalny dom letni – jednym słowem – doskonałą przestrzeń spełniającą wszelkie oczekiwania oraz najwyższe wymagania Twoje i Twoich gości.

Styl Hamptons – amerykański klimat nadmorskiej willi

Luksusowy i wygodny dom letni to definicja stylu Hamptons, który powstał w odpowiedzi na potrzebę połączenia w subtelny sposób lekkości wakacyjnego klimatu z ekskluzywnym charakterem i elegancją nowojorskich apartamentów. W wyniku tego eklektyzm stylu Hamptons tworzy niesamowite zestawienie na pozór niepasujących do siebie antycznych mebli, złota, srebra, kryształów i elementów marynistycznych, a także motywów morskiej fauny i flory.

Inspiracje klimatem nadmorskim widać w zastosowaniu: naturalnego drewna, wikliny, marynarskich przedmiotów (kotwic, lampionów) oraz palety barw ograniczającej się do odcieni bieli, beżu, szarości, błękitu, granatu oraz brązu. Natomiast luksus tworzą starannie dopasowane meble w stylu vintage oraz art déco, stworzone z materiałów najwyższej jakości. Elegancji i ekskluzywnego charakteru z kolei nadają dekoracyjne, lśniące lampy w stylu Hamptons oraz połyskujące dodatki m.in.: wazony, zegary i świeczniki.

Meble i dodatki Marina Maison – luksus i styl w każdym calu

Jeśli chcesz urządzić dom letni w stylu Hamptons (i nie tylko), to polecamy w tym celu stworzenie stylowej, a także spójnej aranżacji z wykorzystaniem produktów Marina Maison, które zostały zaprojektowane z myślą o miłośnikach luksusu. We wnętrzu domku letniego w stylu Hamptons, obecność tapicerowanych mebli to podstawa do osiągnięcia pełnej wygody i elegancji. Dlatego do swojego salonu i jadalni wybierz miękkie sofy, pufy, pikowane fotele i krzesła tapicerowane z kołatką, które sprawią, że poczujesz się jak w amerykańskiej rezydencji. Ponadto w letniej willi rodem z Long Islands, nie może zabraknąć solidnych i eleganckich mebli drewnianych m.in.: dębowego eleganckiego stołu, kawowego stolika ala riviera maison z elementami metalu czy subtelnych białych regałów, biblioteczek i komód. Natomiast dzięki wykorzystaniu dekoracji Richmond, Lene Bjerre i Riviera Maison dopełnisz wystrój domu wakacyjnego i nadasz mu niepowtarzalnego charakteru.

Wróć

Stopka
Autorskie projekty mebli na indywidualne zamówienie.
Zapraszamy do współpracy projektantów wnętrz.