Styl Hamptons – poznaj inny wymiar luksusu​


Odpowiednie połączenie dodatków i kolorów użytych we wnętrzach potrafi dać niesamowite efekty. W ten sposób tworzy się nastrój oraz podkreślane jest przeznaczenie pomieszczeń. Jeśli marzysz o poczuciu komfortu, przy jednoczesnym zachowaniu szyku i elegancji, styl Hamptons jest właśnie dla ciebie.

Podstawowe informacje o stylu Hamptons

Styl Hamptons narodził się w Stanach Zjednoczonych. Bogacze z Nowego Jorku i okolic jako miejsce wakacyjnego odpoczynku upodobali sobie rejon Long Island nazywany właśnie Hamptons. Bliskość wody, piękne plaże i niewielka odległość od nowojorskiej metropolii sprawiają, że nadmorski kurort od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Styl Hamptons inspirowany jest architekturą i wystrojem wnętrz charakterystycznym dla luksusowych domów w tej części USA.

W stylu Hamptons obecne są motywy marynistyczne. Najprościej wprowadzić je do domu za pomocą dodatków, takich jak poduszki z kolekcji Hamptons. Wnętrza mają kojarzyć się z plażą, wypoczynkiem i niewymuszonym luksusem.

Jakość mebli i elementów wykończeniowych ma kluczowe znaczenie w stylu Hamptons. Posiadamy własną pracownię, w której wykonujemy meble na zamówienie. Do Państwa życzeń zawsze podchodzimy indywidualnie.

Czym charakteryzuje się styl Hamptons?

Wnętrza w stylu Hamptons są widne i jasne. Liczne lampy, lampki i żyrandole będą skutecznie rozświetlać pomieszczenie oraz nadawać mu przytulny klimat nawet wieczorami. Styl Hamptons powstał z potrzeby komfortu i umiłowania do luksusu. Typowe dla tego typu wystroju są duże, głębokie sofy i kanapy.

Barwą dominującą jest biel. Odpowiednie będą również takie kolory, jak beże, brązy i szarości. W stylu Hamptons zwykle wykorzystywane są drewniane meble w ciepłych odcieniach. Stoły i ławy mają być praktyczne, pozwalać na przyjęcie dużej liczby gości i swobodną zabawę. Idealnym dopełnieniem mebli, będą grantowe marynistyczne detale i ozdoby kojarzące się z morzem. W stylu Hamptons elegancja podkreślana jest za pomocą dodatków: tutaj warto postawić na złote i srebrne wykończenia.

Wróć

Stopka
Autorskie projekty mebli na indywidualne zamówienie.
Zapraszamy do współpracy projektantów wnętrz.